אזעקה לאופנוע שלך – איך לבחור?


כל בעל אופנוע יודע כמה כלי הרכב הזה גניב וכמה הוא מושך את הגנבים. עלות הביטוח לאופנועים או קטנועים אינה נמוכה וכמעט כל חברות הביטוח דורשות התקנה של אזעקות לאופנועים או קטנועים, לכן כדאי שיהיה לכם כמה שיותר מידע בקשר לרכיבים המומלצים יותר ופחות לכל סוג של אזעקה לאופנוע. פשוט תמשיכו לקרוא כדי לראות את כל הפרטים שיכולים לעניין אתכם…
ישנם סוגים רבים של אזעקות לאופנועים. כל סוגי האזעקות תוכננו על מנת להרתיע את גנבי האופנועים ולמנוע את ההרגשה הלא נעימה כאשר קמים בבוקר ומגלים שה"בייבי" שלכם כבר לא חונה באותו מקום.

סוגי האזעקות לאופנועים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: אזעקה רגילה ואזעקת ביפר. האזעקה הרגילה היא אזעקה פשוטה מאד, עלותה נמוכה והיא נוחה לתפעול.אזעקת ביפר היא אזעקה הרבה יותר מסובכת ומלא אופציות למרכיבים שונים. אזעקת האופנוע הרגילה מותאמת לכאלו שהאופנוע נמצא בדרך כלל בשדה הראייה שלהם. אזעקת הביפר יכולה להתאים לאנשים שהאופנוע לא נמצא לידם (300-800 מטר, תלוי בתוואי השטח) והיא מורכבת ממספר רב של רכיבים כמו חיישן זעזועים, חיישן הטיה/זוית, חיישון מתח, ניתוק מנוע/מתנע, משבת מנוע (אימובילייזר), ביפר, סירנה הכוללת סוללת גיבוי, חיווי מאותתים, שלט רחו בטכנולוגיית "קוד מתחלף" (רולינג קוד) ועוד.אחד החידושים בנושא הוא קבלת מסרון, sms, כאשר אחד מן החיישנים של אזעקת האופנוע עובדת, אך החברות לא יכולות להתחייב לזמן קבלת המסרון ובנוסף יש תשלום קבוע לחברת הסלולר.

אז למה כדאי שתשימו לב לפני שאתם קונים ומתקינים אזעקה? קודם כל חשוב לשים לב שהרכיבים מתאימים לאופנוע או לקטנוע אותו אתם רוצים למגן. דבר ראשון ואחד החשובים הוא שתתקינו את האזעקה לאופנוע בבית עסק שגם ייתן לכם אחריות על ההתקנה ויטפל בבעיות במידה ויתעוררו. אל תתפתו להתקין את האזעקה בעצמכם או אצל חאפרים על מנת לחסוך כמה שקלים בהתקנת האזעקה. מכיוון שישנם בשוק עשרות מוצרים ויצרנים שונים אתם ממש מוכרחים לבקש מהמתקין שלכם שידגים לכם הפעלה של האזעקה לאופנוע עוד לפני הרכישה וכמובן גם לברר כמה עולים תיקונים שאינם כלולים באחריות, כל זה על מנת שתדעו כמה יעלה לכם תיקון מעבר לאחריות.

אחת מנקודות החולשה של אזעקות לאופנוע היא צריכת החשמל. עליכם לדעת לדעת שהמצבר של האופנוע נועד להפעיל את צרכני החשמל המובנים באופנוע וכל עומס נוסף עלול לקצר מאד את חייו. לפני שאתם ניגשים להתקין אזעקה לאופנוע בדקו את פירוט המערכת וזכרו, מעל 5 מיליאמפר זו צריכה גבוהה מדי אשר אינה מומלצת להתקנה. אם תשאלו את יצרני האופנועים, ערך סביר עבורם יהיה סביב 3.5 מיליאמפר.

עוד דבר שכדאי לשים לב אליו הוא הסבה של מערכות הזעקה של מכוניות לאזעקות לאופנועים. שימו לב שאזעקה לרכב כמו חיישן רעש לדוגמא שנמצא בדרך כלל בתוך הרכב יכול לעורר את מערכת האזעקה של האופנוע שלכם סתם כי עברה לידו משאית כבדה או כי נשמע רעם חזק.

ישנן אינספור סוגים של אזעקות לרכב, כולן מבצעות בסופו של דבר את אותה הפעולה אך ישנם הבדלים ביניהם. חשוב שתבדקו את כל הדברים החשובים לכם, התאמה לכלי הרכב שלכם, מחיר ורמת אבטחה. ניסינו לתת לכם כמה שיותר מידע שתוכלו לבדוק בעצמכם מה יותר מתאים לכם, ותוכלו למגן את האופנוע שלכם כמו שצריך.